Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

czwartek

21

Marzec

2019

4

Wielkie halo/gloria wokół bocianiego gniazda

_Q2A9074

Wiosna musi zaczynać się wielkim halo! Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, to także Światowy Dzień Poezji i Światowy Dzień Zespołu Downa. Liczba 21 jak widać ma swoją moc. Podczas wymiany bocianiego gniazda w powiecie brodnickim, we wsi Sumowo dostałem od pogody prezent w postaci pięknego halo/glorii wokół bocianiego gniazda. Po chwili nie było efektu halo, nie było też niebezpiecznego dla bocianów gniazda. W miejsce gniazda pod prądem energetycy z Energi z naszym bocianiarzem Tomkiem Królakiem (też energetyk z Energii) postawili nowiutką platformę. Stare gniazdo, plus nowe gałęzie trafiły do nowego kosza i wraz z gospodarzami z Sumowa oczekujemy przylotu bocianów.

Co do zjawiska to nie wiem czy to jeszcze halo, czy gloria czy pełny krąg tęczy. Tak czy inaczej było pięknie przez 5 minut. Tak czekamy w Polsce na bociany!!!

Grupa Energa wyremontowała ponad 11 tysięcy platform. Energetycy mają specjalnie opracowane instrukcje wymiany gniazd na platformy pod napięciem i robią to z ogromną wprawą. Zyskują na tym i mieszkańcy i bociany. Tak trzymać.

ENERGA Wokół bocianiego gniazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem + 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 Comments

  1. Magda
  2. ewa
  3. ewa

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.