Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

niedziela

24

Czerwiec

2018

4

Boćki i nawałnice

_95A6126

Dochodzą do nas trudne wiadomości po nawałnicach. Zamiast obrączkować w spokoju bociany, podnośniki energetyków zaangażowane są w usuwanie skutków ostatnich wichur. Gwałtowne zmiany pogody w ostatnich latach wyrządzają sporo kłopotów. Zmiany klimatyczne są faktem i trzeba bardzo mądrze się do tych zdarzeń przygotowywać.

Ciekaw jestem jak ostatnie burze przeżyły młode bociany na gniazdach. Na Dolnym Śląsku nie było tak źle i nie mam informacji o zwiększonej śmiertelności wśród młodych. Ciekaw jestem jak jest w innych rejonach Polski. Będę wdzięczny za krótkie doniesienia z innych rejonów. Zwłaszcza z miejsc, gdzie szaleństwo burz było szczególnie zaznaczone.

Trudne, bocianie sprawy można konsultować na naszej infolinii 801BOCIAN. Infolinia jest czynna w dni robocze, najlepiej między 9 a 15. Jeśli nie uda się odebrać telefonu, oddzwonimy.

Infolinię prowadzi Fundacja Przyrodnicza „pro Natura” w partnerstwie z Grupą ENERGA.

ENERGA Obrazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


siedem × = 42

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 Comments

  1. Agata
    • iKris
    • Magda
    • iKris

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.