Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

niedziela

22

Październik

2017

1

Akcja Bałtycka działa już blisko 60 lat !!!

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Akcja Bałtycka, to już 57 lat obrączkowania ptaków, na wybrzeżu Bałtyku. To ludzie, nauka i ochrona przyrody.  To dziesiątki teorii, eksperymentów i mrówczej pracy. To edukacja przyszłych fachowców. To dobrze spędzony czas. To setki wolontariuszy i tony włożonej w tę pracę pasji. Nie mogłem sobie odmówić i nie zabrać tam grupy ludzi, zaangażowanych w ochronę zadrzewień śródpolnych. Tak się złożyło, że w Sarbinowie, nad morzem, prowadziliśmy warsztaty ochrony zadrzewień w ramach projektu „ Zadrzewienia na obszarach wiejskich dla ochrony bioróżnorodności i klimatu – rola, znaczenie, nowe kierunki oraz inspirujące praktyki działań w aspekcie zmian klimatu” realizowanego przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”. Skoro zachęcamy uczestników do sadzenia drzew, skoro mówimy im o bioróżnorodności w krajobrazie rolniczym, warto pokazać im tę bioróżnorodność z bliska. Dzięki uprzejmości Michała Polakowskiego i jego zespołu, mieliśmy okazję odwiedzić obóz ornitologiczny „Bukowo”. Kosy, drozdy, sikory, rudziki i mysikróliki zachwyciły uczestników szkolenia, a zapracowany Michał Polakowski, w chwilach oddechu opowiadał nam o idei Akcji Bałtyckiej. Co ciekawe ludzie, którzy do tej pory nie widzieli takich obozów obrączkarskich, wszyscy stwierdzili, że to ogrom pracy, który trzeba wspierać. Stąd pozwalam sobie zachęcić Państwa do wspierania Fundacji Akcja Bałtycka, aby trwała kolejne lata. Wpłać dowolną kwotę na konto:
94 1750 0012 0000 0000 2299 4492 Raiffeisen Bank Polska tytułem: darowizna na działalność naukową lub darowizna na działalność edukacyjną.

Michałowi Polakowskiemu i całej załodze bardzo dziękuję za gościnę i serdecznie Was pozdrawiam.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w takim obozie (a teraz właśnie brakuje wolontariuszy) odsyłam do strony http://akbalt.ug.edu.pl/ , znajdziecie tu wszelkie informacje o samej Akcji Bałtyckiej i kontakt do naukowców, którzy zajmują się obrączkowaniem i prowadzeniem obozów.

 

Obrazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − pięć =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 Comment

  1. Marcin Kadej

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.