Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

środa

18

Październik

2017

2

Zostały na zimę…

_95A7009

Przychodzi jesień, zbliża się zima, a my dostajemy informacje o zimujących boćkach. Dziś byłem sprawdzić kondycję dwóch ptaków na rubieżach Doliny Baryczy. Według informacji mieszkańców Piotrkosic, od około 10 dni dwa bociany żerują i nocują w okolicy. Gdy dotarłem było już dość ciemno, ale wydaje się, że przynajmniej jeden z nich ma jeszcze czarniawy dziób. Być może to młode z późnego lęgu. Mam nadzieję, że zobaczę je jeszcze w ciągu dnia. Ten lepiej widoczny nie ma obrączek, drugi był już w takim cieniu, że trudno coś powiedzieć. Jeden z nich zapozował mi w ostatnich różach wieczoru. Ten wiedział jak się ustawić.

 

Dziękuję Oli Wasińskiej za informację o boćkach. Byłem, sprawdziłem: są w dobrej kondycji. Nie trzeba ich odławiać. Trzeba je obserwować. Dziękuję też Pani Hani Jankowskiej i jej Mamie z Majątku Niwa za dobrą rozmowę. Platforma już na Was czeka.

Zachęcam do wzięcia udziału w naszej, już wieloletniej akcji „Poszukujemy zimujących bocianów”, którą prowadzi Fundacja Przyrodnicza „pro Natura” przy wsparciu Grupy Energa.  Informacje można zgłaszać na stronie www.bociany.pl lub zadzwonić do naszej Magdy Berezowskiej-Niedźwiedź na infolinię 0801BOCIAN. Danych przybywa. Mamy nadzieję, że dzięki wielu obserwacjom odkryjemy jakieś ciekawe prawidłowości. Zimujące bociany? To brzmi nadal zaskakująco.

ENERGA Wokół bocianiego gniazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ cztery = 9

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 Comments

  1. Magda

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.