Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

środa

10

Czerwiec

2015

0

Depesza z Legnicy

legnica

 

Takie obchody Święta Bociana lubimy.

,,Koło Młodych Ekologów” z Zespołu Placówek Specjalnych z Legnicy najpierw, jeszcze w kwietniu, zorganizowało wycieczkę ekologiczną, której celem była popularyzacja wiedzy na temat życia bociana oraz jego szczególnego miejsca w polskiej kulturze i krajobrazie. Uczniowie na wycieczce podjęli także całkiem praktyczne działania. Pokonując w wietrzny dzień pieszo około 4km zbierali z okolicznych pól i łąk sznurki i worki. Jak widać na zdjęciach całkiem sporo.

Natomiast w ostatni czwartek w szkole odbyły się uroczyste obchody bocianiego święta. Byli goście z Fundacji EduSilesia, która wspiera przyrodnicze działania szkoły, prezentacje, warsztaty plastyczne, a na koniec bociani tort, ufundowany przez prezes fundacji p. Ewę Smutyłę. Jak podkreślają nauczycielki : „Pomysł realizacji tak ważnego zadania -Obchody Dnia Bociana spotkał się zainteresowaniem i uznaniem wśród naszych uczniów. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem będzie nam przybywać młodych ekologów, a Obchody Dnia Bociana wejdą na stałe do tradycji naszej szkoły.” My też mamy taką nadzieję.

Wszystkim uczniom i nauczycielom Zespołu Placówek Specjalnych z Legnicy zaangażowanym w bocianie działania, a także Fundacji EduSilesia dziękujemy i gratulujemy.

Więcej informacji tu: https://www.facebook.com/pages/EduSilesia/243931172392179

Wokół bocianiego gniazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 3 = sześć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.