Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

wtorek

2

Marzec

2021

0

Sznurki w gnieździe bociana czarnego

DSC01526

Podczas kontroli gniazd bielików i bocianów czarnych z Gosią Pietkiewicz i Pawłem Kwaśniewiczem z Komitetu Ochrony Orłów zauważyliśmy sporo sznurka zwisającego z bocianiego gniazda. Nie tylko bociany białe, kanie rude i czarne, ale też bociany czarne noszą sznurek do gniazd narażając młode na długą męczarnię i śmierć.

Apeluję o niewyrzucanie sznurków do środowiska, ale też o zbieranie tych bardzo niebezpiecznych odpadów. W ostatnim czasie dołączyły też nasze maseczki, które mają gotowe pętle na uszy, a te owijają się o szyje wron, gołębi i innych ptaków. Tysiące ptaków czeka śmierć. Sprzątajmy po sobie, bo 2021 może być czarnym rokiem dla ptaków.

 

Akcję „Zbieraj sznurki – chroń bociany” prowadzi Fundacja Przyrodnicza pro Natura wraz z Grupą Energa. Pomóżcie nam w ochronie ptaków przed sznurkami, żyłkami i maseczkami!!!

ENERGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


siedem + = 13

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.