Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

środa

5

Sierpień

2020

0

Odrzański rybołów

_95A9234

Wróciliśmy do pływania szkutą po odrzańskich szlakach i zaczęły się ptasie obserwacje. Jeszcze nie za dużo, ale za to emocjonujące. Dziś płynąc w górę rzeki, na suchej topoli siedział rybołów. Kiedy podpłynęliśmy bliżej, ptak poderwał się i odleciał w pod prąd, by po stu, stu pięćdziesięciu metrach z impetem uderzyć w wodę. Chwycił rybę ku naszemu zaskoczeniu i poleciał w poszukiwaniu miejsca do spokojnego spożycia. Wędrówki jesienne są bardzo niespieszne, można długo zostać tam gdzie są ryby, a nad płynącą jeszcze Odrą ich nie brakuje. Dziś wyjątkowo aktywne były bolenie i mam wrażenie, że właśnie w szponach rybołowa jest jeden z nich. Nie ubolewam nad boleniem, ryby są dla rybołowów.

 

Pamiętajcie, że jeśli idziecie na spacer zachowując wszelkie nakazy związane z epidemią, to pomyślcie też o boćkach, które właśnie budują swoje gniazda i pozbierajcie sznurki w okolicy. W lipcu, dzięki Wam będzie mniej tragedii w bocianich gniazdach. Pamiętajcie o naszej akcji „Zbieraj sznurki – chroń bociany”, którą prowadzi Fundacja Przyrodnicza „pro Natura” przy udziale Grupy Energa.

ENERGA Obrazy

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.