Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

środa

15

Kwiecień

2020

0

Czy ten bociek szuka w gnieździe sznurków?

_95A8837

Oczywiście, nie szuka w nim sznurków, tylko je do niego znosi. Mój podwórkowy bociek nadal oczekuje partnerki, ale każdego dnia donosi materiał gniazdowy. Pozbieraliśmy wokół sporo sznurków, ale nasz jegomość kręci się po dolinie i nie wiadomo czy mu się jakiś sznurek nie trafi.

Pamiętajcie o naszej akcji i zbierajcie sznurki. Boćki właśnie dobudowują gniazda i wszelkie darnipodobne rzeczy znoszą do gniazd. Przypomnę, że to śmiertelna pułapka dla piskląt. Sznurki znoszą także wróble, kosy, sierpówki i wiele innych ptaków. Miejcie oczy szeroko otwarte i nie pozwólcie, by w Waszym otoczeniu były jakieś sznurki, żyłki czy linki, które walają się po polach, łąkach i przydrożach. Ratujcie ptaki!

Akcję „Zbieraj sznurki – chroń bociany” prowadzi Fundacja Przyrodnicza „pro Natura” z Trzcinicy Wołowskiej, a Mecenasem Głównym tej akcji jest Grupa Energa.

 

 

ENERGA Wokół bocianiego gniazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× 5 = trzydzieści

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.