Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

niedziela

8

Lipiec

2018

0

Sznurki zbierają swoje czarne żniwa

_Q2A6550

Pod bocianim gniazdem wróble, mazurki, czasem szpaki, a nawet puszczyki znajdują swoje schronienia w wydrążonych dziuplach. Samo w sobie gniazdo jest bardzo bezpieczne. Daje schronienie i ochronę przed drapieżnikami. Nie daje jednak ochrony przed ludzką głupotą. Plastikowe sznurki, znoszone do gniazda przez boćki, zagrażają nie tylko im samym, ale również wszystkim mieszkańcom gniazda. Sznurki, pętle i czarny finał.

Pomyślałem dziś sobie, że jeśli dzieci w szkołach nie nauczą się myślenia i szacunku do swego otoczenia, to ich przyszłość może stać pod znakiem zapytania. I nie chodzi mi o czarne wizje. Chodzi mi tylko o jakość ich życia. O estetykę. O szczęśliwe życie, o zdrowie, bez tego całego brudu, który sami robimy i go zjadamy, nie widząc najmniejszych drobinek plastiku.

Na takie obrazy, a ostatnio widzę ich coraz więcej, brak słów.

Zachęcamy do zbierania wszelkich sznurków, żyłek i tego wszystkiego, co zagraża ptakom w gniazdach. Coś musi się zmienić.

Akcję „Zbieraj sznurki – chroń bociany” prowadzi Fundacja Przyrodnicza „pro Natura” wspólnie z Grupą ENERGA.

ENERGA Obrazy Wokół bocianiego gniazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery + 8 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.