Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

piątek

8

Czerwiec

2018

0

Faceci Bocianicy z Trzcinicy

Bielutka brudas i obraczka

Chciałbym dziś przedstawić Państwu, kolegów naszej bocianicy z trzcinickiego gniazda.

Samica z bielutkimi piórami na fotografii po lewej jest z ubrudzonym samcem. To on był jej facetem od końca kwietnia do początków czerwca. Mieli 3 jaja. Dwa z nich znalazłem pod gniazdem.

Na fotografii po prawej nasza bialutka samica jest już z nowym kolegą, tym z obrączką.

Dzięki obrączce wiemy że:

Bocian ów pochodzi z gminy Niechlów, wieś Wągroda. Zaobrączkowany przez Marcin Tobółka, ZUZANNA JAGIEŁŁO, MARCIN PRZYMENCKI, DOMINIKA WINIARSKA dnia 21.06.2015 roku! Miał rodzeństwo ( w gnieździe 2 młode). Był zaobrączkowany 36 km od Trzcinicy Wołowskiej w Dolinie Odry.

Info na dziś – samica pozostaje w związku z zaobrączkowanym. Dziś odpierały przez chwilę atak na gniazdo jakieś obcego bociana. Czy to był Brudas, nie mam pojęcia. Nawet nie doleciał do gniazda.

Jeśli chcecie się Państwo poradzić w trudnych bocianich sprawach odsyłam do naszej Infolinii 0801 BOCIAN czyli 081242624. Infolinię prowadzi Fundacja Przyrodnicza “pro Natura” wraz z głównym partnerem tej akcji Grupą Energa.

 

 

ENERGA Wokół bocianiego gniazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 − cztery =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.