Dbaj o bociany – blog przyrodniczy Krzysztofa Koniecznego o niesamowitym świecie wokół bocianiego gniazda. Patronat: Grupa Energa

poniedziałek

5

Czerwiec

2017

0

Ratujemy puszczyka

puszczyk i ja

Trafił dziś do mnie puszczyk. Trochę wychudzony, ma uszkodzone skrzydło, ale już zagojone. Wygląda na to, że przez jakiś czas radził sobie na pieszo. Jest w dość dobrej kondycji. Czyżby polował z marszu? Noc w klatce, a już jutro pojedzie do ptasiego azylu, gdzie z pewnością trafi w dobre ręce.

Przy okazji warto przypominać o tym, że młodych ssaków nie zabieramy z lasu, nie dotykamy, nie głaszczemy i nie karmimy. W większości przypadków młode ssaki czekają na swoją matkę i nic im złego nie grozi. Podobnie jest z podlotami ptaków. Żółte zajady, niepewny lot, zdziwienie na dziobie, to nie powód by pomagać takiemu osobnikowi. Z pewnością jest karmiony przez rodziców i sobie poradzi.

Do azylu powinny trafiać tylko, te dzikie zwierzęta, u których widać rany, złamania itp. Wyraźnie osłabione, po kolizji z autem, przewodami itp. Oczywiście trzeba pamiętać, że w przypadku ssaków dotykanie może pomóc w zarażeniu się wścieklizną.

Obrazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ sześć = 11

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Realizacja: Ideacto w oparciu o projekt stworzony przez Opcom sp. z o.o. S.K.A.